Єгипет – один з популярних туристичних напрямків для українського мандрівника. Чому б не знати більше про культуру, історії і просто особливості країни яку ми так часто обираємо для відпустки.

Пропонуємо топ-10 найцікавіших фактів про Єгипет, які можливо, «перевернуть» уявлення про країну.

1.Жінки Стародавнього Єгипту мали багато прав

Наприклад, могли володіти власністю, укладати угоди і проявляти ініціативу щодо розлучення. А жінка з заможної сім’ї могла стати лікарем або жрицею. В той час, це було великим привілеєм для представниць прекрасної статі.

2.Єгипет здавна цивілізований

Єгипет властиво називати «колискою» цивілізації, адже багато винаходів у ще Стародавньому Єгипті служать для нас і в сучасному світі. Наприклад: мило, взуття на підборах, зубна паста, ножиці, гребінець було винайдено саме в Стародавньому Єгипті.

Окрім того, в цій країні вперше виробили фаянс, скло і цемент. Що і сьогодні використовується при будівництві.

3.Відомо, що в Стародавньому Єгипті в якості мухобійки був хвіст жирафа.

4.В Єгипті використовували макіяж, як засіб для захисту від сонця.

5.Єгиптяни – перші, хто розділив рік на 365 днів, а добу на 24 год.

Цілком обґрунтовано можна вважати, цих людей одними з розумніших на планеті, а можливо в них були «свої козирі», які до нинішнього часу не можна розгадати. Не дарма на Єгипет припадає скільки різних таємниць.

6.Сьогодні пустеля Сахара – колись квітучий оазис

Це зараз ми відправляємось в Єгипет заради активного відпочинку, екскурсій до пірамід і катання на квадроциклах по вільній і нездоланій пустелі Сахарі. Припускають, що до 8000 р. до н.е. замість пустелі, що займає 95% території Єгипту, був зелений оазис, але стались незворотні зміни, і тепер все що колись процвітало, стало величезною пустелею.

7.Свій ніс, знаменитий сфінкс втратив через те, що один з солдатів наполеонівської армії, ще в 1798 році використав цінну сьогодні пам’ятку, як мішень при навчаннях.

8.Це ми у своєму 2017, не можемо зранку відірвати голову від м’якої і такої комфортної подушки, а єгиптяни Стародавнього міста, спали на подушках, що були наповненні камінням.

9.В Стародавньому Єгипті було написано перший у світі заповіт

Заповіт написав син єгипетського фараона – Хафре. Відтоді і пішла традиція залишати після себе щось, важливим людям.

10.Чоловік – біле, жінка – чорне

В Єгипті, чоловікам прийнято одягати білий одяг, а жінкам – чорний. Тому що вважають, що якщо жінка в чорному, тоді вона швидко прийде з прогулянки. Ну звичайно, коли на вулиці +40 градусів тепла, а людина в чорному, то ніяк не інакше, що вона поспішатиме додому ?

Загалом, Єгипет – цікава країна для туризму. Тут передбачено все для відпустки: екскурсії, лінивий відпочинок на березі моря, різні забавки в готелі і цінні історичні пам’ятки, на які в рази цікавіше дивитись, коли Ви вже знаєте декілька фактів про них.

Читайте також: Топ-20 найбажаніших напрямків для туристів у цьому році