Про Кіпр можна написати багато, тому ми для Вас підготували 10 найцікавіших фактів про Кіпр:

  1. Як стверджують археологи, перші люди на Кіпрі проживали приблизно 10 тис. років тому. Жителі, які населяли острів, вважалися відомими і багатими на планеті. У ті часи Кіпр славився багатими мідними покладами. Метал добувався в найбільших кількостях, після чого його перевозили в різні держави.
  2. Місто Нікосія – столиця Кіпру. Воно являє собою найдавніший центр промисловості та торгівлі острова. Саме через Нікосію проходить “Зелена лінія”, за якою країна ділиться на турецьку і грецьку частини.
  3. Існує міф про те, що найвідоміша грецька богиня Афродіта була народжена саме на Кіпрі.
  4. Варто відзначити розвиток туризму на острові. Кіпр відомий найчистішими пляжами🏝 і прозорою морською водою, приголомшливими гірськими пейзажами і якісною готельною інфраструктурою. З цієї причини сюди щороку приїжджає безліч туристів.
  5. Гімн Кіпру – “Ода свободі”, є грецьким національним гімном.
  6. Кіпр – одна з найменших за кількістю жителів держав Євросоюзу. Менше людей живуть лише в Люксембурзі і Мальті
  7. Люди, показуючи, що у них все “ОК”, складають пальці в гурток. Але на Кіпрі даний жест є знаком нетрадиційної орієнтації. З цієї причини краще уникати його демонстрації.
  8. Острів являє собою один з південних європейських лижних курортів.
  9. На Кіпрі сорок п’ять пляжів відзначені Блакитним прапором ЄС. Щоб отримати таку нагороду, пляж повинен бути максимально чистим і безпечним.
  10. Кіпр займає лідируючі позиції серед світових експортерів вина. На острові щороку влаштовуються “фестивалі вина”. Тут є можливість заплатити 50 центів і насолоджуватися цим напоєм без обмежень.

Подорожуйте та отримуйте задоволення від подорожей!