Мексика асоціюється у більшості людей з словами: бідність, текіла, буріто, наркотики. Але насправді це земля загадкових Майя, яка дуже багата на історію та архітектуру. В Мексиці є абсолютно все для ідеального відпочинку:

  • Розкішні готелі
  • Екстремальні розваги
  • Екзотична природа
  • Містика
  • Релакс (СПА в готелі, масажні процедури тощо)

Дорога до Мексики не близька – це більше як 10 000 км.

Але час потрачений на подорож вартий того, адже Мексика обіцяє потішити туристів, сміливих туристів.

Подорожувати самостійно, гіди не рекомендують. Тому мандрувати краще завжди з екскурсоводами, окрім того, самостійна подорож в Мексику може закінчитись проблемно, а купуючи путівку до країни, туристична компанія піклується про Вашу безпеку і Вам нічого не загрожуватиме.

Зауважимо, саме туризм приносить країні найбільший дохід.

Що потрібно побачити, якщо Ви в Мексиці

Юкатан і Майя

Першочергово півострів Юкатан цікавить туристів численними пам’ятками культури Майя. Спадщина від Майя залишилась велика, тому варто послухати моторошні легенди і пройтись кам’яними містами.

Відомі місця: Чичен-Іца, Тулум, Коба.

В кожному з цих місць збереглись піраміди та архітектурні споруди.

Найбільше приваблює те, що скільки б історики, науковці, археологи не мали спроб розгадати таємниці древнього племені Майя, всі завершувались тільки припущеннями, саме тому, зараз існує багато міфів та легенд, які розповідають туристам, завдяки яким народжуються нові книги-бестселери.

Ожин з найпопулярніших міфів, це те, що Майя – давно зниклі племена. Але насправді на півострові Юкатан проживає близько 6 000 000  Майя. Вони розмовляють своєю мовою, живуть за власними традиціями. У кожному селі є свій шаман і саме до нього звертаються всі жителі Майя у будь-яких труднощах.

Туристи можуть не боятись, пожертвування їх не чекає. А в якості дарів, Майя приносять птицю, спеції або свічки.

Дивно, що в час інформаційного, технологічного розвитку на Землі є точки, де все ще живуть племена.

Чичен-Іца

Говорять, що єгипетські піраміди використовувались як гробниці. Натомість мексиканські піраміди мають більш містичні легенди, говорять, що їх використовували як приміщення для релігійних ритуалів та жертвоприношень. В Мексиці, таких споруд більше як 1 000, проте не всі вони доступні для туристів, деякі споруди загублені посеред непрохідних джунглів.

Найбільш відвідувана піраміда Пернатого змія, яка знаходиться в Чичен-Іці.

Сюди з’їжджаються зі всього світу, аби в дні рівнодення побачити як сонце освітлює піраміду і створює враження, ніби по ній спускається змій.

Коба

Коба – старовинне місто пам’яток Майя, яке знаходиться просто посеред джунглів.

В Кобі збереглись руїни древнього міста Майя.

Тулум

Тулум знаменитий як єдине з відомих міст Майя, що побудовані на березі Карибського моря.  + єдине з міст Майя, яке обнесена стіною. Племена не будували фортифікаційних споруд, але тут вона є і ймовірно захищала плем’я від різних нападів.

Сеноти

Якщо Ви вдосталь находились по старовинних містах, саме час відпочити в одному з численних сенотів. Сеноти – колодязі, що утворилися після обвалу верхнього шару землі.

Вони бувають різної глибини, різного розміру, але попри те, неймовірно красиві. На території Мексики їх налічується більше як 4 000. Це явище за своєю природою унікальне, окрім Мексики такого немає ніде.

Свого часу, Майя використовували колодязі для отримання води (вона тут чиста і прісна) або для жертвоприношень. Вони називали сеноти воротами в царство мертвих.

Парк XPLOR

65 000 000 років тому, пройшовши через атмосферу Землі, на півострів Юкатан впав астероїд. Говорять, що саме це вплинуло на вимирання динозаврів.  Басейн утворений гігантським кратером, почав заповнюватись водою, яка просочувалась під поверхнею і розмивала великі печери. І саме таким образом, на протязі не одного мільйона років створювала підземні ходи у сучасному парку пригод XPLOR, який без сумнівів потрібно відвідати, коли Ви в Мексиці.

Плавання з акулами

Одне з небагатьох місце існує в Мексиці, де можна поплавати разом з китовими акулами.

З середини травня до вересня включно китові акули припливають до острова Холбощ.

Китові акули – найбільший вид сімейства акул і найбезпечніший. Вони харчуються тільки планктоном. Доросла китова акула може сягати 10-12 м. в довжину. Тому багато туристів, тільки заради цього їдуть за тисячі кілометрів саме в це місце. Поплавати з морськими гігантами і отримати емоцію на все життя – ціль такої поїздки.

Тури в Мексику однозначно запам’ятаються на все життя. Це країна, де сумно точно не буде + цікаві, справді цікаві екскурсії + щирі мексиканці + приваблива природа і загадки народу Майя.