У Джакарті з’явилася абсолютно нова професія, наїзник, або ще називають жокей (jockey). Так називають людей будь-якого віку, які беруть гроші з водіїв за те, що ті підвозять їх на своїх автомобілях.

Діло в тім що в Джакарті діє суворе правило «3 в 1»- карпула (Carpool), це означає що на багатьох дорогах заборонено їздити в автомобілі, в якому немає хоча б двох пасажирів. Існує певна електронна система, яка фіксує їх наявність або відсутність. Саме через це професія жокеїв стала настільки популярною!

Багато голодних і бідних сімей – чоловіків, жінок , дітей стоять на вулицях в години пік, щоб запропонувати свої послуги навіть менш ніж за долар, бо конкурентів і бажаючих заробити таким чином дуже багато, більш того, у багатьох водії вже є свої постійні жокеї. Влада Індонезії робила спроби зупинити це явище на вулицях, але поки все закінчувалось безуспішно. Водночас в Джакарті виникнув справжній транспортний колапс, оскільки кількість машин на дорогах щодня збільшується на 236 нових, а також на 890 нових мотоциклів, що тотально збільшує річний відсоток аж до 9.5%

Втрачений час і пальне, проблеми зі здоров’ям а також  корки на дорогах, обходяться місту  $ 1,2 млрд на рік, і призводять до повного паралічу дорожнього руху.