Українські заробітчани в Польщі більше не погоджуються працювати на фірмі, де платять низьку зарплату.

Міністр сім’ї та праці Польщі, Станіслав Швед, повідомив, що українці не погоджуються працювати в Польщі за 12 злотих за годину(біля 90 грн.), тому досить часто неохоче йдуть працювати в такі фірми.

«Ставка 12 злотих на годину дуже часто є неприйнятною для працівників з України. Адже вони розуміють, що можуть заробляти такі гроші працюючи в одному з хороших магазинів чи в іншому зручному місці» – процитував телеканал TVN24, слова Шведа. Чоловік додав, що така ситуація, означає зміни на ринку праці.

Аналіз міністерства показав, що тенденція щодо працевлаштування українців дещо змінилась. Популярні сільськогосподарські роботи для українців раніше, тепер обирає все менше людей. Заробітчани орієнтуються на: будівельні роботи, працю в сфері торгівлі та на промислових підприємствах.

Більше як 50% дозволів реєструють у Мазовецькому воєводстві.

Станіслав Швед, також додав, що скасування віз для українців не вплинуло на їх відтік з Польщі в інші країни. Польща залишається в лідерах, серед країн, що забезпечують українців роботою. І цьому сприяють: нескладне оформлення робочої візи,  а також можливість перебувати та працювати легально до 90 днів (за безвізовим режимом).

«Ми оцінюємо, що у Польщі працюють біля 1 000 000 українців», – зауважив Швед.

Плануєте на роботу в Польщу? Якщо так, перегляньте: Робота за кордоном: куди їхати і ким працювати