Для усіх любителів балів та танців наступив найулюбленіший місяць в році, адже щорічно узимку у Відні проводиться більше 400 балів, на які збираються любителі танців з усього світу. Минулого року за підрахунками, шанувальників цих святкувань назбиралось 300 000 чол.

Взагалі бальний сезон у Відні починається з 11 листопада до вівторка “Фашинг” (сезона австрійських карнавалів і маскарадів). Але найцікавіші з усіх балів проходять в січні-лютому. Перший найбільший бал за традицією відбувається в новорічну ніч в Хофбурзі – зимовій резиденції австрійської династії Габсбургів (зараз – офіційна резиденція президента Австрії).

На балах гості занурюються в історію бальною культури. Церемоніал і звичаї прийшли до нас з XVIII століття: строгий дрес-код, відкриття під звуки фанфар, вихід дебютанток і дебютантів і вигук «Alles Walzer!» ( «Танцюють всі!»), Порядок танців і зміни музики, а також традиційна кадриль у опівночі і так званий жіночий внесок – подарунок кожній гості на вході в зал.

Щоб потрапити на Віденський бал в якості гостя, тобі потрібно прикупити наряд, навчитися танцювати вальс, вибрати відповідні квитки і їдьте вперед за пригодами. Краще, звичайно, їхати на бал з партнером, досить досвідченим в танцях – такий розклад гарантовано забезпечить тобі гарний вечір.

Купити квитки краще заздалегідь, оскільки вже за кілька місяців їх може і не бути в наявності. Тому не відмовляйте собі у можливості побувати на такому балу хоча б раз у житті!