Ажіотаж на оформлення закордонних паспортів не вщухає. Черги залишаються великими, охочих отримати біометрію все-ще багато. Коли ж нарешті можна буде вчасно отримати документ?

Минулого року, 4 000 000 українців отримали закордонні біометричні паспорти.

Не зважаючи на те, що від моменту прийняття безвізу пройшло пів року. Кількість бажаючих отримати біометрію не зменшується. Люди годинами продовжують стояти в чергах, для того, аби подати документи на отримання закордонного паспорту.

Зважаючи на великий попит, більшості з них, не встигають вчасно видати документ.

Дивіться також: Як шукати роботу в Європі?

Офіційна сторінка Державної міграційної служби у Facebook рясніє обуреними коментарями. Люди нервуються, тому що очікували паспорт за місяць-два, а його немає навіть за три-чотири.

Багатьом заявникам, прийшло повідомлення про оновлення сертифікатів. Що це означає?

УДМСУ (Державна міграційна служба України) заспокоюють тим, що оголошене оновлення сертифікатів, яке спричинило повторне відправлення даних для персоналізації паспортів, не вплине на терміни отримання документу.

Оновлення сертифікатів – це внутрішні технічні роботи, зумовлені плановою заміною цифрових сертифікатів. Терміни оформлення не зсуваються. Тим більше, якщо паспорт потрібний терміново, Ви можете подати документи на прискорену процедуру оформлення і швидше за все, зможете отримати його вчасно.

Згідно з останніми даними, паспортний ажіотаж тримаватиме ще мінімум пів року. А проблеми зі швидкістю оформлення документа виникають через великий наплив бажаючих отримати біометрію.

Експерти говорять, у випадку якщо буде прийнято закон про обов’язкове оформлення нових внутрішніх біометричних ІD-карт, то це ще більше відіб’ється на швидкості оформлення закордонних паспортів, тому що обидва документи виготовлятимуть на одному обладнанні.

Нагадаємо, 11 червня 2017 року, українцям дозволили перетинати кордони Європи в умовах безвізового режиму. Обов’язковий документ для перетину – біометричний паспорт.

🚌Автобусні тури по Європі зі Львова: ціни та туристичні пакети дивіться тут.

Документи для оформлення біометричного паспорта:

  • Український паспорт (оригінал та дві копії) + ідентифікаційний код (оригінал та одна копія).
  • +у випадку, якщо закордонний паспорт виробляється не вперше, старий документ можна здати, або залишити.

Для того, аби оформити біометричний паспорт дитині, потрібно підготувати наступні документи:

  • Свідоцтво про народження дитини;
  • Внутрішні паспорти обох батьків (оригінал та копія);
  • Дитячий проїзний (якщо є);
  • У випадку, якщо один з батьків іноземець – довідка, яка підтверджує громадянство дитини;
  • Якщо мати одиначка, потрібна виписка по ст.135.

Біометричний паспорт дійсний 10 років, дитячий – 4 роки.