Якщо ви вже не раз подорожували до Туреччини, зокрема, і до Анталії та вважаєте, що побачили  вже достатньо і повністю ознайомились із цим містом, то не поспішайте із висновками. Недалеко від Анталії, в 15 кілометрах від центру, відкрили древнє місто Лірботон Коме.

Це дуже стародавнє місто, яке близько 2000 років тому було місцевістю, де виробляли оливкову олію, і яке входило до складу великого і багатого міста Перге. Лірботон Коме-було, таким собі, селищем, територія якого складала приблизно 450 тисяч квадратних метрів. Таке відкриття датується 2014 роком, коли на цьому місці були знайдені руїни. Така цінна знахідка повинна безпосередньо вплинути на розвиток туризму в регіоні.

Дане культурне відкриття буде приваблювати ще більше туристів до Анталії, адже це справжній історичний музей під відкритим небом, де туристи зможуть подорожувати в часі і перенестися на 2000 років назад. Особливо цінними є руїни двох старовинних церков які датуються п’ятим століттям, вежі Римської імперії та колонади Артиума. Перехоплюють подих і таємничі гробниці, які датуються 2-им століттям, на яких можна побачити химерні зображення сліпого чоловіка і дружини.

Цей об’єкт є дуже цікавою знахідкою, тому надалі ведуться роботи над його облаштуванням. Незабаром сюди планують провести залізно-дорожнє сполучення від аеропорту Анталії, що дозволить туристам швидко і без проблем добратися до решток старовинного поселення Лірботон Коме прямо із місцевого аеропорту.