Пішоходи – це особи, які дуже часто кудись, іноді навіть не усвідомлено, але поспішають. І навіть коли, хтось один переходить дорогу на заборонний знак світлофору, в інших теж виникає непереборне бажання «згрішити» і  перебігти дорогу в не дозволений момент. При цьому, порушуючи правила дорожнього руху, кожен пішохід ризикує власним життям.

Як переконати людину, що правила не просто так вигадані? Українська поліція, на разі може просто зробити зауваження таким порушникам, або взагалі проігнорувати. А в Китаї вирішили боротись з цим, більш ефективним методом – обливання пішоходів, які порушують правила дорожнього руху.

Як це працює? Спеціальна система, що влаштована на переходах, обладнана датчиками руху та реагує на тих, хто відважився перейти не на зелений сигнал світлофору.

Такий незвичний спосіб змусити пішоходів, що поспішають, дотримуватись встановлених правил, перед переходом дороги в китайському місті Дайе провінції Хубей.

На місцевих пішохідних переходах, нещодавно з’явились особливі блокатори, які обливають перехожих теплою водою, коли ті переходять дорогу не в дозволений момент, тобто на червоне світло. При цьому, у встановлених динаміках включається гучне повідомлення з проханням не переходити вулицю в даний момент, через можливу небезпеку.

Плюс до того всього, встановлена система вартістю 270 000$, оздоблена технологією розпізнавання лиць, тому порушники правил можуть бути швидко ідентифіковані. Фото порушників буде виводитись на великі екрани в громадських місцях.

На разі система працює в тестовому режимі. Якщо вона покаже позитивні результати, то буде встановлена на піших переходах по всьому місту.