Туристи із досвідом склали свій рейтинг найкращих напрямків, країн, регіонів та оптимальних варіантів для подорожей. Такий топ популярних для мандрівки місць, які варто відвідати у 2019 опублікував міжнародний туристичний ресурс Lonely Planet. Рейтинг був складений на основі думок і поглядів бувалих мандрівників. Він включає в себе такі категорії: «Топ країн», «Топ міст», «Топ регіонів», «Топ оптимальних варіантів».
У топ найкращих для подорожей країн увійшла Шрі-Ланка, яка і очолила даний рейтинг. Ця країна вражає своїм дивовижним різноманіттям природи, екзотикою та чудовим екваторіальним кліматом. Тут вам запропонують відпочинок на будь-який смак, представлять всю різногранність культур , а місцева гостинність та привітність справить приємне враження. Не зважаючи на конфлікти в середині самої країни, які тривали десятки років, Шрі-Ланка зуміла чудово розвинути туристичний сектор, вдосконалити інфраструктуру та блискуче зарекомендувати свої курорти на туристичному ринку.

Друге місце очолила Німеччина. Ця країна стає привабливою для мандрівників, в першу чергу, через швидкий і стрімкий розвиток інновацій. Експерти рекомендують відвідати міста Веймар, Дессау і, звичайно ж, Берлін. В цих містах є дуже цікаві музеї, де незабаром будуть представлені спеціальні експозиції, приурочені 100-літтю архітектурного напрямку Баухаус, зародження і розвиток якого, безпосередньо пов’язаний із вище переліченими містами.

За третім місцем закріпився екзотичний і контрастний Зімбабве. Однозначно говорити про цю країну важко. З одного боку тут панує африканська культура, звичаї, побут і ця країна потрапляє у стрічку новин найчастіше не з хорошими новинами. Проте це місце набирає популярності серед туристів, які пропри таку, не найкращу репутацію таки вирушають туди. З іншого боку, Зімбабве вважається однією із найбезпечніших африканських країн. Тут вам запропонують місцеву гостинність, ви зможете оглянути прекрасні природні парки, та гори, які густо вкриті рослинністю, а також руїни, які занесені до списку ЮНЕСКО. Особливу увагу варто приділити приголомшливій природній пам’ятці- водоспаду Вікторії, який вражає своїми масштабами: 120 метрів висоти і 1800 метрів  ширини природнього дива.

Закривають топ 10 найкращих країн, які варто відвідати у 2019 році Панама, Киргизстан, Йорданія, Індонезія, Білорусія, Сан-Томе і Принсіпі, Беліз .

Наступним рейтингом є топ 10 найкращих для подорожі міст, який відкриває столиця Данії-Копенгаген. Тут гармонійно поєднується скандинавський колорит, звичаї з культурним життям та європейськими акцентами. Чудово розвинена інфраструктура і красоти міста вражають туристів. До 2019 року планується запуск ще однієї гілки метро у Копенгагені, даний маршрут повинен спростити туристам пересування по місту.

На другій позицій опинився китайський Шеньчжень. Це місто інновацій та прогресу, в народі яке називають «Китайською Силіконовою долиною». Тут також вам запропонують велике різноманіття розваг, та насичене нічне життя. Здається, місто живе активним життям як вдень так і вночі і зовсім не втомлюється. Ви знайдете чимало кафе, крафтових пивоварень, цілі творчі райони, тематичні заклади та чимало інших унікальних та оригінальних місць.

Третю сходинку посіло сербське місто Нові-Сад, яке розкинулось на берегу Дунаю. Це місто поєднує розвиток та затишок і вважається другим за значимістю містом Сербії. Нові-Сад отримав статус молодіжної столиці Європи 2019 року, адже саме тут буде проходити популярний європейський музичний фестиваль EXIT festival.

Топ 10 найкращих міст для подорожей закривають Маямі (США), Катманду (Непал), Мехіко (Мексика), Дакар (Сенегал), Сієтл (США), Задар (Хорватія) и Мекнес (Марокко).

У топ 10 найкращих регіонів для відвідування потрапила італійська область П’ємонт, яка оточена хребтами Альпійських гір. Це місце часто ігнорують туристи, проте воно справді варте того, аби його відвідати.

Друге місце зайняв гірський хребет Катскілл, що знаходиться у США у південно-східній частині штату Нью-Йорк. Там люблять відпочивати самі жителі Нью-Йорка і США в цілому. У серпні 2019 року у горах Катскілл буде проходити особлива подія-святкування на честь 50 річниця всесвітньовідомого фестивалю Вудсток.  Даний фестиваль є символом закінчення ери хіппі та початку сексуальної революції.

Трійку лідерів замикає Перу, де ви потрапите в полон живописних степів, диких ландшафтів та залишків древніх культур. Невпинно зростає популярність міста Мачу-Пікчу, що в давнину було осередком інків. Тому влада почала активніше розвивати інфраструктуру на півночі країни, аби туристи вирушали до Перу.
Зокрема, уже відкрили канатну дорогу в Куелапе та збільшили кількість транспортних маршрутів із Ліми на північ. В 10 найкращих регіонів світу також потрапили Червоний центр (Австралія), високогір’я Хайленд (Шотландія), Далекий Схід (Росія), штат Гуджарат (Індія), провінція Манітоба (Канада), Нормандія (Франція) и Долина Елькі (Чілі).
 

Останнім рейтингом за даними Lonely Planet є топ 10 оптимальних напрямків для відвідування у 2019 році. Найоптимальнішим варіантом є Південна долина Ніла, що у Єгипті, вважають експерти. Великою популярністю тут користуються круїзи по Нілу, які пропонують туристам ознайомитись із історичними та архітектурними пам’ятками, а також відзначаються хорошою організацією та першокласною інфраструктурою. Друге місце у рейтингу займає польський Лодзь.  Місто знаходиться у стані трансформації і є третім за величиною у Польщі. Постіндустріальний Лодзь швидко розвивається та змінює вектор свого розвитку: на місці колишніх заводі постають культурні, торгові та розважальні центри та зони. Третім в топі є Національний парк Грейт Смокі Маунтінс, що знаходиться у США. Ця фантастична природня пам’ятка, до того ж, фігурує у списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У 2016 році сталася неприємна подія- пожар, який зруйнував частку лісу, проте тепер парк практично відновили і знову відкрили для туристів, аби останні надалі змогли милуватись неперевершеними краєвидами, що звідти відкриваються. Закривають рейтинг оптимальних напрямків на 2019 рік Мальдіви, місто Х’юстон (США), Аргентина, Бангладеш, Албанія, Еквадор та Словенія.