Хочете поїхати за кордон з дитиною але один з батьків не дає на це згоди? Чи плануєте відправити дитину в автобусний тур по Європі, але не розумієте правил перетину кордонів? Відповіді на запитання про перетин кордону для неповнолітніх осіб, дав міністр юстиції Павло Петренко.

Виїзд з України, осіб, що не мають 16 років може здійснюватися тільки за згодою обох батьків та в їх супроводі або супроводі осіб, що відповідають за дитину на момент їхнього перебування за кордоном.

На виїзд з України громадян, що не мають 16 років, в супроводі особи, яка відповідатиме за їх перебування в іноземній країні, необхідно здійснити нотаріально посвідчену згоду обох батьків з зазначенням країни, до якої прямують діти та часу їх перебування за кордоном.

Як можна отримати дозвіл на виїзд за кордон дитини, що не сягає 16-ти років?

Звичайно, що найпростішим та найкращим варіантом для отримання такого дозволу – це добровільна згода батьків на виїзд дитини на закордон. Дозвіл оформляється у вигляді заяви, яка підписується батьками і засвідчується нотаріально (в приватного нотаріуса або державній нотаріальній конторі).

Але, часто трапляються випадки, коли один з батьків принципово не хоче давати дозвіл на вивезення дітей/дитини за кордон. Що роботи в такій ситуації?

Якщо згода одного з батьків відсутня, вивезти дитину за межі країни можна тільки на підставі вирішення суду. Для цього, потрібно надати заяву про надання дозволу вивезення дитини без згоди одного з батьків до місцевого суду за зареєстрованим місцем проживання або перебування відповідача.

І далі суд збирає інформацію та вирішує чи надавати Вам таку можливість чи ні.

За надання такої заяви потрібно сплатити судовий збір, що передбачений у статті 4 Закону України «Про судовий збір».

У заяви позивача, мають бути вказані наступні дані:

  • Мета виїзду дитини за кордон (це може бути відпочинок, лікування, відвідування родичів або інша причина поїздки)
  • Період перебування дитини за кордоном
  • Місце проживання дитини за межами країни
  • Факт відмови другого з батьків у наданні згоди на виїзд дитини за кордон

+до позовної заяви потрібно додати докази, які підтверджують мету виїзду за кордон дитини ( це може бути лікувальна довідка, туристична путівка, путівка в санаторій, запрошення від родичів, або інший документ, що підтверджує мету поїздки).

Детальну інформацію можна отримати в Координаційному центрі з надання правової допомоги: м.Київ, вул.Січовий Стрільців, 73, офіс 312 або за номером: (044) 486-71-06

Знаючи та розуміючи правила перетину кордонів, у Вас не виникатиме непередбачуваних ситуацій.