Туреччина-це не тільки знамениті курорти і безмежні пляжі, а й величезний спектр культурних та історичних пам’яток.

Ця країна має вихід аж до трьох морів- Середземного, Егейського та Чорного, а курортів тут сила-силенна. Мабуть найпопулярнішими і найбільш знаменитими вважаються райони Турецької Рив’єри та Кілікії, що знаходяться вздовж берегової лінії Середземного моря.

Саме тут розташовуються одні із найкращих курортів Туреччини- Анталія, Аланья, Кемер та Белек. Окрім цього ці регіони мають неоціненний скарб – численні історичні пам’ятки османської, грецької та римської архітектури, але найбільше ваблять туристів чисті, охайні, золотисті піщані пляжі.

Егейське узбережжя – чудовий варіант для тих, кому більше до вподоби спокійний відпочинок. Там вас зустрічатимуть живописні краєвиди, затишні курорти, милі рибацькі будиночки та цікаві древні руїни.

Що ж до тієї частини Туреччини, що омивається водами Чорного моря, то тут дещо холодніше, порівняно із середземноморським та егейським регіонами. Сюди відноситься найбільше місто країни- Стамбул, де можна почерпнути багато нового і цікавого що стосується османської культури. Якщо, вирушаючи до цієї країни, ви обрали район Рив’єри і Кілікії, то ви однозначно не прогадали.

Тут ви потрапите в полон прекрасних пляжів, розвиненої інфраструктури та різноманітних розваг,  зможете  спробувати себе у водних видах спорту, зокрема зайнятись дайвінгом. Дайвінг- дуже популярний на таких курортах як Белек та Аланья. Тут вам запропонують не лише хороше спорядження, але й розкажуть всі тонкощі і правила занурення, що допоможуть почувати себе у глибинах моря, «як риба у воді». Вздовж берега можна натрапити на цілі дайвінг-центри, які особливо стануть в пригоді новачкам у цьому водному виді спорту. Тут ви зможете відвідати курси дайвінгу і дослідити підводний світ разом з інструктором. Для тих, хто не наважиться на таке глибоке занурення існує менш екстремальне заняття-снорклінг. Вам запропонують поплавати над поверхнею води із ластами, маскою та трубкою.

На Егейському узбережжі ви теж зможете відчути чималий викид адреналіну, адже тут є хороші умови для заняття серфінгом, кайтом чи віндсерфінгом. Якщо окрім типового пляжного «лінивого» відпочинку вас цікавить культура нової країни, ви прагнете почерпнути і відкрити для себе щось нове, тоді вирушайте в Кемер. Цей курорт славиться хорошими відгуками серед туристів.  Окрім першокласних готельних комплексів тут знаходяться стародавні пам’ятники, древні міста Фазеліс та Олімпус , де збереглись багато цікавих руїн, що оточені чудесним ландшафтним парком. Егейське узбережжя теж всіяне цікавими пам’ятками: тут ви зможете оглянути руїни величної древньої Трої чи міста Пергама, захоплюватись рештками храму Артеміди в Ефесі і амфітеатру в Мілеті.

Перед тим, як планувати подорож,  зверніть увагу, що в залежності від регіону Туреччини, погода може бути дещо відмінною. Наприклад курорти, що розташовуються на березі Чорного моря найбільш сприятливі для відпочинку в липні та серпні, вирушити туди на місяць раніше чи пізніше- не найкращий варіант, адже температура повітря коливатиметься в межах 20-25С. Якщо сезон на чорноморському узбережжі досить обмежений, то на курорти Турецької Рив’єри ви можете вирушати вже з травня і аж по жовтень, де переважають високі температури та сприятлива сонячна погода. Дедалі більше туристів розглядають Туреччину не лише як країну, що славиться чудовими курортами, але й як осередок визначних місць та цікавих пам’яток, тому багато мандрівників вирушають сюди досліджувати і пізнавати саму країну та її специфіку. Оптимальним періодом для такого активного відпочинку буде весна і осінь, що супроводжуватимуться теплом та сонечком, проте, водночас,  в цей час вам не стане надокучати спека. Тож якщо ви подорожуєте в цю країну, не обмежуйтесь лише послугами та перевагами готелю, вийдіть за межі усталених понять та почерпніть для себе якомога більше, вмійте шукати золоту середину, поєднуючи пляжний релакс і активний відпочинок.