Хочете потрапити у справжнісіньку зимову казку і стати її учасниками, тоді взимку вирушайте у Берлін.

У період різдвяних свят, ця країна огортається особливою атмосферою торжества. Ви потрапляєте в оточення по-новорічному прикрашених ялинок, різнокольорових гірлянд , приголомшливих декорацій і тематичних ярмарків. Вас неодмінно супроводжуватиме запах соковитих ковбасок, п’янкого глінтвейну та імбирних пряників. Новорічні ринки в Берліна надзвичайно колоритні, і їх справді багато.

Постає питання, які ж тоді варто відвідати?

Обов’язково завітайте на ринок що знаходиться біля палацу Шарлоттенбург, де кожного року більше, ніж 250 продавців продають різноманітні продукти харчування та цікаві різдвяні прикраси. Поряд знаходяться атракціони, де дітям неодмінно буде весело. Найбільшою перевагою ярмарки є її вдале розташування. На площі панує особлива атмосфера затишку і свята. Ринок працює з понеділка по четвер з 14:00 до 22:00, а з п’ятниці по неділю з 12:00 до 22:00. Відвідавши це місце, не забудьте скуштувати традиційні німецькі марципани, столлен та бісквіт spritz.

На півдні Берліну вас чекає ще одне цікаве місце- садиба Domain Dahlem. Вхід тут платний і коштує 3 євро, проте за цю ціну ви отримаєте свою порцію задоволення та щастя:  тут ви поринете у захоплення від яскравої розважальної програми, зможете взяти участь в майстер-класі із виготовлення свічок та покататись на конях. Не менш дивовижний берлінський ярмарок на вас чекає у Риксдорфі. Особливість ринку в тому, що тут ви можете побачити багато благодійних асоціацій та представників соціальних проектів . Тут можна придбати не лише різдвяні прикраси та іграшки, але й справжнісінькі витвори мистецтва. Ярмарка працює кожного дня з 14:00, лише у п’ятницю з 17:00.

Цього року проходив ще один ярмарок, який дещо відрізнявся від всії інших- його тематикою було вегетаріанство. Ця подія трапилась 24-25 листопада на площі Moлькeнмapкт, ринок відкритий кожного дня с 12:00 до 22:00, вхід коштує 4 євро. Ярмарки бувають і соціального типу, де розважальна програма супроводжується духовим оркестром та співом хору. Сюди відноситься і знаменитий Фестиваль вогнів, який супроводжується парадом шахтарів, гучною музикою та красивими традиційними костюмами. Тут ви зможете осягнути справжнє народне мистецтво та стати його поціновувачем.

Варта уваги і пошани ярмарка Фoндa Kacпapa Xaузepa, яка 1 грудня проходила з метою благодійності- виручка від продаж була передана сім’ям із хворими дітьми. Товари на продаж були виготовлені людьми з обмеженими можливостями. Деякі ярмарки розраховані на маленьких відвідувачів, воно супроводжується забавами, веселощами, розвагами, атракціонами, смаколиками -усім тим, що так люблять дітки. В місті є навіть такі ринки, які розгортаються на дахах будинків. Такими ярмарками на висоті можуть похвастатись місцеві торгові центри Schönhauser Allee Arcaden і  Neukölln-Arkaden.

Якщо ви вважаєте, що ярмарок повинен проходити обо’язково на великий площі і у великих масштабах, то ви помиляєтесь. У Берліні ви зможете відвідати декілька ринків, які знаходяться у лоні природи: у лісі Тегеля, в заповіднику Малхова та в парку  Шoнeбepгep.

Взагалі Берлін-місто інтернаціональне і туристичне. Багато мандрівників з усього світу можна зустріти на площах і вулицях міста, тому тут проходять і особливі ярмарки, що розкривають культуру і специфіку інших країн. І звичайно ж, куди без типового класичного ринку на центральній площі міста?! Саме тут відбувається відродження історії і можна перенестись на старовинний Берлін. Ви зможете послухати захопливу історію міста, насолодитись чудовими виступами артистів, які охоче розважають публіку та придбати чимало цікавих речей на самому ринку.