Багато туристичних країн почали одна за одною запроваджувати певні нововведення та податки.

Наприклад нещодавно Японія ввела податок у розмірі 1000 ієн, що дорівнює 12,40 доларам, з іноземних туристів, аби розвивати інфраструктуру та вдосконалювати туристичну сферу.

Балі теж приготував для туристів новий збір у розмірі 10 доларів з особи. Кошти будуть витрачені, в першу чергу, на збереження природи, охорону навколишнього середовища та вдосконалення і розвиток культури. Такий податок розповсюджується на іноземних туристів, а губернатор Балі Ваян Костер вважає, що це розширить можливості, в першу чергу фінансові, для розвитку та вдосконалення самого острова і його курортів.

Зазначимо, що на острові є актуальною проблема зі сміттям: велика кількість пластикових відходів у воді та на пляжах. Правління вважає, що цю проблему потрібно вирішити першочергово та негайно, і частина зібраних коштів буде спрямована на її усунення. Проблема із пластиковими відходами є дуже глобальною на острові, а самі відходи не тільки псують неймовірні краєвиди та чудову природу острова, а й створюють дискомфорт для самих мешканців і туристів та псують враження про сам Балі. Лише 60% відходів, що виробляються, а їх тут щодня близько 3800 тон, потрапляють на полігони. Проблема із засміченням навколишнього середовища є актуальною не лише на Балі, а введення такого податку, сподіваємося, чимшвидше допоможе вирішити її.